Elektryfikacja rowerka dziecięcego przystosowanego do rehabilitacji

Dodane przez admin -
rower dziecięcy dla rehabilitacji

Projekt adaptacji rowerka dziecięcego do potrzeb rehabilitacyjnych za pomocą technologii elektrycznej. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie bezpiecznego, wydajnego i przede wszystkim dostosowanego do indywidualnych potrzeb urządzenia rehabilitacyjnego. Projekt obejmuje wykonanie baterii, montaż silnika przekładniowego oraz sterownika z sensorem nacisku, zapewniając tym samym użytkownikowi kontrolę nad pojazdem i maksymalne bezpieczeństwo.

Etap 1: Wykonanie baterii 36V 10s4P 14Ah

Pierwszym krokiem w realizacji projektu było zaprojektowanie i wykonanie baterii, która będzie napędzać nasz elektryczny rowerek. Zdecydowałem się na konfigurację 10s4P, co oznacza połączenie szeregowe dziesięciu grup baterii, gdzie każda grupa składa się z czterech połączonych równolegle ogniw. Takie rozwiązanie dostarcza napięcie 36V oraz pojemność 14Ah, co zapewnia odpowiedni zasięg i moc potrzebną do celów rehabilitacyjnych.

Etap 2: Montaż silnika przekładniowego w przednim kole

Kolejny etap to montaż silnika przekładniowego w przednim kole rowerka. Wybór silnika przekładniowego wynika z jego wysokiej efektywności i możliwości dostosowania mocy do potrzeb użytkownika. Silnik ten, współpracując z baterią, pozwala na płynne i kontrolowane dostosowanie prędkości, co jest kluczowe w rehabilitacji.

Etap 3: Sterownik 36V 11A z displayem i sensor nacisku eRider T9

Ostatnim etapem jest integracja sterownika 36V 11A z wyświetlaczem i sensorem nacisku eRider T9, montowanym w suporcie. Sterownik ten jest mózgiem całego systemu, zarządzającym mocą dostarczaną do silnika, a tym samym prędkością rowerka. Wyświetlacz zapewnia użytkownikowi informacje o stanie pojazdu, takie jak prędkość, dystans czy poziom naładowania baterii. Sensor nacisku, umieszczony w pedałach, pozwala na intuicyjne sterowanie mocą – im większy nacisk, tym szybsza jazda. Jest to niezwykle ważne w rehabilitacji, umożliwiając stopniowe zwiększanie obciążenia w miarę postępów w leczeniu.

Adaptacja rowerka dziecięcego do celów rehabilitacyjnych za pomocą elektryfikacji to fascynujący projekt, który łączy w sobie pasję do majsterkowania z realnym wsparciem potrzeb rehabilitacyjnych. Każdy etap projektu, od wykonania baterii, przez montaż silnika, aż po integrację sterownika z sensorem nacisku, był realizowany z myślą o bezpieczeństwie i komforcie użytkownika.

Ostatnio dodane